Whatsapp: 0507 453 12 75

Müşteri Hizmetleri 212 489 15 51-671 34 94

MYC ALKURÇELİK

Sadece seçkin kuaför salonlarında bulabileceğiniz, kuaför ve güzellik ürünlerini kapınıza kadar getiren dünyadır.! Kampanyalarımızı her gün takip edin, günün fırsatlarını kaçırmayın

 • 16 Ocak

  KUAFÖR HİJYENİ Yer ve Yüzey temizliği

  Yazar: wpmod
  Kategori: Blog
  Yorum Yapılmamaış.

  Duvar,yer döşemesi ya da diğer yüzeylerden özel durumlar söz konusu olmadıkça enfeksiyon bulaşma riski pek fazla değildir.Bu nedenle su ve deterjanla yapılan rutin temizlik yeterlidir.Ancak kan ya da organik bir madde ile bulaşma söz konusu olduğunda dezenfektan etkili kimyasal maddeler kullanılmalıdır.1/10 oranında sulandırılmış klor solüsyonları ( çamaşır suyu) bu amaçla kullanılacak en uygun maddedir. Sadece hijyen kurallarına göre temizlenmiş aletlerin kullanılmasının sizi ve müşterinizi mikroplardan koruduğunu göz ardı etmeyin. Aletler önce temizlenmeli sonra dezenfekte edilmeli. En önemlisi lavabonun kıyılarını, başlıkları, koltuğun kolluklarını, el ve yüz havluları gibi kanla bulaşabilecek yerleri önce yıkanması veya temizlenmesi sonra dezenfekte edilmesi uygundur. Elbette bu durumda eller de dezenfekte edilmelidir. Dezenfeksiyon için sadece kontrol edilip onaylanan ilaçlar kullanılmalı. Bu durumda ilaçların Durumuna göre (eller, aletler ya da yüzey dezenfeksiyonları için) uygunluğuna. Doğru miktarda kullanımına Uygulanan yerin üzerinde yeterince süre işlemesine dikkat edin.

  Dezenfeksiyon ilaçları, kullanma talimatına göre su ile inceltilmesi ve öyle kullanılması önemli. Suyun içine az miktarda öz karıştırılırsa ya da uygulanan yerin üzerinde ilaç az bekletilirse dezenfeksiyon yeterli olmayacaktır. Suya çok fazla öz karıştırılırsa da, örneğin ellerdeki uygulamada eldeki cilde zarar verebilir.

  Bulaşıcı hastalığa bulaşmak korkusu aşırı olabilir ve evde veya iş yerlerindeki dezenfeksiyon ilaçları kullanımı hem müsriflik olur hem de doğanın (hava, su, toprak) sırtına büyük bir sıkıcı yük biner.

  Dezenfeksiyon yapılırken sadece doğru kullanım enfeksiyonlara karşı iş alanında korur.

 • PAYLAŞ

YORUM